Zita és a Lufiműhely

Környezetbarát lufi?

Bio lufi, környezetbarát lufi – létezik ilyen? 

Napjainkban ha a lufikra gondolunk, sajnos nem csak a szép, színes, lelket üdítő kép jelenik meg fejünkben, mint gyermekkorunkban. Hiszen mi május elsején csak a lufiknak éltünk. Míg szüleinknek az év kiemelt napjait a koncertek, a kolbász és a hideg sör tették feledhetetlenné, nekünk a majálisokat, az őszi búcsúkat a lebegő lufik varázsolták színesebbé. Az utóbbi években gyermekeinknek pinátákat rendelünk és ballagáson lufikat reptetünk, a szülinapi partik kihagyhatatlan kelléke a színes léggömb: azonban egyre nagyobb figyelem kíséri a lufikat környezetvédelmi szempontból is. Egyre több a videó sérült állatokról, műanyag szemétről, egyre “cikibb” reptetni a lufikat lelkiismeret-furdalás nélkül. Egyre több az érv a plasztik lét ellen, és egyre több embernek fontos: élhető bolygót adhassunk át gyermekeinknek.

Mi is szülők vagyunk, igyekszünk minden tőlünk telhetőt megtenni azért a Földért, ahol reményeink szerint még nagyon sokáig élhetnek gyermekeink gyerekeinek gyerekei. Lehetőségeinkhez mérten, apró dolgokkal igyekszünk hétköznapjainkban tenni azért, hogy sokáig maradjon ZÖLD a bolygó. Lufijaink sem ártanak környezetünknek: ez a bejegyzés azért íródott, hogy megvédjük picit  munkánk és szenvedélyünk tárgyát, a LÉGGÖMBÖT.

Zöld Gumi Lufi

A tőlünk rendelhető lufik latex alapanyagúak, fontos tudni, hogy ez egy természetes, biológiai úton lebomló anyag: egy-egy lufink épp annyi idő alatt bomlik le, mint egy tölgyfalevél. A nálunk vásárolható lufik a Qualatex márka gumilufijai. Ha valakit részletesebben érdekel, hogyan készülnek ezek a természetazonos gumiballonok – kezdve azzal, hogy elültetjük a kaucsuk magokat, egészen a színes lufik előállításáig – érdemes megnézni ezt az alig két perces, érdekes videót: Gumiból Lufi –  Qualatex   

A kaucsuk fákat nem vágják ki, akár harminc évig láthatnak el minket a természetes gumi-alapanyaggal.  A fák oxigént termelnek és munkát biztosítanak az esőerdőkben, a kaucsukgumiból készült lufik pedig  – akár egy tölgyfalevél – néhány hónap alatt maguktól tökéletesen lebomlanak.

Reptessünk okosan

Spárga nélkül repüljön az öko lufi

Rendeléseink jó része végződik azzal, hogy a héliumos lufi elszáll. Elrepül. Ballagásokon a diákok egyszerre engedik az égbe színes lufijaikat: szabadság, irány az ég és annál is tovább. Szimbolikus hagyomány, szép látvány, szeretjük mi is. Írhatnánk most azt, ne reptessünk, haza is vihetjük azt a szép lufit, emlék, jó ránézni. És még kíméljük is környezetünket. Minden leírt sor jogos, helyénvaló… és környezetbarát. DE! Szeretnénk, ha tudnátok, nem kell, hogy rosszul érezzük magunkat ma már, ha elengedünk egy léggömböt! Egyrészt létezik  már természetes, növényi alapú spárga, ezt sokan nem tudják. De ez a spárga sem feltétlenül jó, ha a levegőbe repül, majd onnan visszapottyan a természetbe: belegabalyodhatnak az állatok, rengeteg ilyen fotót, fényképet láthatunk mostanában. Mi a megoldás? Úgy csomózzuk lufijainkat, hogy arról a szalagot fél perc alatt, egy egyszerű mozdulattal le lehessen oldani: szálljon a gumi alapú, gyorsan lebomló lufi szalag nélkül. Így nem ártunk senkinek.

Léggömbjeink tehát környezetbarát anyagból készülnek, nem bántják a bolygónk. Ha otthonunkat díszítjük vele, miután leeresztettek, alig foglalnak helyet és a gumilufik akár maguktól is lebomlanak. De nem kell magunkat megfosztani az ég felé szálló színes gömbök látványától sem: csak csináljuk kíméletesen, okosan, szalag nélkül. Nem kell, hogy lelkiismeret-furdalásunk legyen emiatt.

A lufik szépek, szemet- és lelket simogatóak. Színes dekorációk, mutatós ajándékok és… barátai Földünknek. Használjuk őket okosan.

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!