Az ajándékozás egyidős az emberiséggel. Őseink még isteneiknek vittek ajándékot bő termésért, később gazdagságért, napjainkban azonban szeretteinket, barátainkat ajándékozzuk, lepjük meg ünnepekkor vagy szimplán azért, mert gondolunk rájuk, szeretjük őket. Kifejezhetjük egy-egy aprósággal elköteleződésünket, hálánkat.
Ünnepekkor, családi eseményeken, esküvőkön, ballagáskor illik meglepni egymást: sokszor bizony fő is a fejünk, mit ajándékozzunk, mit vigyünk magunkkal? Szerencsés esetben ismerjük kedvesünket, gyermekünket, de már az is sokunknak gond, mit nyújtsunk át a másiknak? Na és persze…miként?
A csomagolás
A belbecs mellett – lássuk be – igenis fontos a külcsíny is 🙂 : egy meglepetés esetében ez maga a csomagolás. Díszes papírok, gyönyörű szalagok, hatalmas a választék. Sok esetben adunk át borítékot az ifjú párnak, bedobjuk a menyasszonytáncnál, legyen lapos, könnyű az ajándék és használja arra az ifjú pár, amire csak szeretné.Ez teljesen rendben van. Egy boríték is lehet gyönyörű.
De mennyivel menőbb úgy megjelenni a bulin, legyen az szülinap, céges karácsony, ballagás, gyerekzsúr, hogy hatalmas, látványos léggömbbe van csomagolva ajándékunk? Felér egy dekorációval és alig kerül többe, mint egy díszes hagyományos csomagolás, mégis mi lehetünk a legvagányabbak vele. 😀 Egész biztosan emlékezni fog az ünnepelt, mit kapott tőled. Na és persze arra is, miben. 😉
Ajándékkal töltött Lufi?

Cipővel töltött lufi 🙂
Igen, kedvencem az ajándék csomagolása lufiba 😀 , ezt írtam már bemutatkozáskor is: az első komolyabb beruházásom egy töltőgép volt, melynek segítségével bármit lufiba tudok csomagolni, ami átfér 12cm átmérőn. Cipőt, mackót, párnát, ékszert, fotót, pénzt is akár. Lufiba lehet lufit is tölteni: halmozzuk az élvezetet, a bent ficánkoló kis lufikba pedig rejthetünk konfettit, cukorkát, felgöngyölt papírpénzt is. Apropó bankjegyek:), rendkívül mutatós és cseppet sem unalmas íly módon csomagoltatni őket. Ezek a kompozíciók levegővel készülnek, tehát nem lebegnek, de a pénztekercseket lehet héliumos lufiba is tölteni. Mennyivel büszkébben adjuk át így ajándékunkat, igaz? Látványos, szép a csomagolás és mókás, hogy picit meg kell dolgozni a meglepetésért: persze a lufidurrantás örömteli feladat. 😀
Lufipinata a kirobbanó meglepetés
A pinata a gyerekzsúrok sztárja. 😀 Színes, és tele van cukorkával. A pinyáta (így is írhatjuk) Mexikó kultúrájának meghatározó eleme, egyfajta jelkép, történelme gazdag és kapcsolódik a valláshoz is. Egyesek szerint ez a kellék az azték időkig nyúlik vissza, mások szerint a spanyol hódolókkal érkezett a kontinensre. A szó jelentése ‘agyagedény’, ezeket díszítették az aztékok évszázadokkal ezelőtt, az edényeket tömték meg ajándékokkal és kemény, hosszú botokkal ütötték, míg a benne rejlő kincsek ki nem hullottak. A hagyományos pinata egyébként hétágú csillagot formáz, amely a 7 főbűnt szimbolizálja. A csillag széttörése a gonosz felett aratott győzelmet szimbolizálja, a belsejében rejlő édesség, gyümölcs pedig a földi örömökkel való ellenállás jelképe. A szem eltakarása a hitet jelképezi: “vakon” kell bízni, széttörni a pinatat. A pinyáta napjainkban papírmaséból, néha ruhaanyagból készül, de mi természetesen itt is a lufira esküszünk. 😉
A gyerekek imádják a lufipinyátát, mindig azon megy a verseny, ki durrantsa ki:) Tele van édességgel, kis lufikkal, színes dekorációval, amiket sikongatva szaladnak gyűjtögetni.
Mutatunk pár érdekes megoldást a fent említett töltött lufira, pinyátára: nézzétek csak! Nagyon sok ötletünk van, nagyon sokféle lufink, keressetek minket itt, forduljatok hozzánk bátran kérdéseitekkel: Zita és a lufiműhely , illetve facebook oldalunkon.

Mutatós, igaz?

Lufipinata

Így is lehet csomagolni. 🙂

A csodatevő gép:D
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: